Üldlevinud tendentsid leida uusi lahendusi ja tehnoloogia arengud on toimunud ka valguslahenduste valdkonnas – ka tavalise koduvalgustuse automaatika on tänu kõrgtehnoloogia pealetungile kõvasti paranenud. Tänu sellele on omakorda suurenenud ka turvalisuse tase, vähenenud elektriseadmete hoolduskulud ning seoses nn. smart valgustite arengule on vähenenud ka elektrienergia üldine tarbimine. Kuigi välisturgudel on tänapäevaks smart valgustid muutunud juba enamuste kodumajapidamiste lahutamatuks osaks, on eestlased selles osas siiski veel üsna ettevaatlikud ja väga oma kodudes smart valgustussüsteeme kasutama veel ei torma. Katsume siinkohal veidi selgitada, mille poolest on smart valgustid erilised ning miks võiksite ka Teie sellise valguslahenduse oma koju valida.

MIKS VALIDA

Meie käesolevas ajas, kus väga paljud asjad on juba suurel määral digitaliseeritud, ei ole kuigi kummaline, et nutitelefone ja tahvelarvuteid integreeritakse sisse üha erinevamatesse tehnoloogiatesse. Mobiiltelefoniga abil ja läbi WiFi ühenduse reguleeritavad smart valgustussüsteemid on veel üks samm lihtsuse ja väiksema elektrienergia tarbimise poole. Sellise süsteemi peamine eesmärk on kontrollida ühe lüliti abil kõiki kodus paiknevaid valgusteid. Smart lülitid ei ei erine tavalistest lülititest praktiliselt mittemillegi poolest – nende projekteerimine, vorm ja sisse-välja lülitamise funktsioon on jäänud praktiliselt muutumatuks. Kõige olulisem erinevus on see, et smart valgustuse juures piisab ka ainult ühe lüliti olemasolust.

MIKS VALIDA

Kuna nutitelefoni või tahvelarvuti abil saab valgustugevust reguleerida igas toas eraldi, siis võimaldavad need lülitid kohaldada energiatarbimist täpselt iga inimese vajadustele vastavaks. Mida kõrgem on valguse intensiivsus, seda külmem see on ja mida madalam, seda soojem. Sel moel on võimalik mitte ainult luua maja ruumides soovitud meeleolu, vaid ise ka oma elektriarvete suurust reguleerida. 

MIKS VALIDA


Seega võib smart valgustus saada ka Teie kodus veel üheks tehnoloogiliseks revolutsiooniks, sest lisaks sellele, et seda on lihtne paigaldada, sobitub see ka suurepäraselt interjööri ning säästab aega ja raha. Loomulikult on siin lisanduv kokkuhoid suhteline, sest smart valgustusüsteemides kasutatakse tavaliselt LED-lampe, mis juba iseenesest tarbivad tavaliste elektripirnidega võrreldes kordades vähem elektrienergiat. Kuigi LED-lambid on tavalistest hõõglampidest oluliselt kallimad, on nende valgustugevus, energiatarbimine ja eluiga kordades tõhusamad, et see vahe lühikese ajaga tagasi teenida. Seda tüüpi lambid on kuni 5 korda tõhusamad ja kestavad kuni 34 kuud, seega on tegu pikaajalise investeeringuga. 

Peale smart valgustusüsteemi soetamist on see vaja paigaldada – selleks peavad olema alusteadmised elektriseadmete paigaldamisest. Kuigi protsess ei ole väga keeruline, nõuab see kõigi olemasolevate lülitite ühendamist uude ühtsesse lülitisse ning kui Te ei ole siinkohal oma oskustes päris kindel, siis oleks parem kasutada vastava ala professionaalide abi.

MIKS VALIDA


Kui smart valgustussüsteem on paigaldatud, siis võid seda rahus nautima asuda. Ja imetleda mitte ainult intelligentseid valguslahendusi oma kodus, vaid ka tublisti vähenenud summat elektriarvetel. Smart valgustussüsteemide kasutusvõimalused on piiritud ja selle saladus peitub vaid ühes intelligentses liites - nähtamatu seos valgusti ja nutiseadme vahel, mis tuleb korraga toime kuni 50 valgustiga. Piisab vaid esimese lambi ühendamisel vastav rakendus lambipirniga ühendada, see aktiveerida ning selle juurde ka teised lambid ühendada. Ning juba saabki kõiki oma kodu valgusteid hallata väga lihtsalt läbi oma nutiseadme.

EKOLUUMEN veebipood on kaasaegsete valgustusseadmete e-pood, mis laiendab pidevalt oma valikut ja pakub üha enam erinevaid valgusteid ja valguslahendusi. Tootevalik koosneb hoolikalt valitud tootjate poolt valmistatud kõrge kvaliteediga valgustest, mis on oma pikaajalise kogemuse ja erakordse kvaliteedi poolest tuntud üle kogu maailma. Kõikidele valgustitele anname kaasa 24-kuulise garantii. EKOLUUMEN veebipood on mõeldud nendele klientidele, kes oma vajadusi juba teavad ning soovivad oma aega kokku hoida. Kui veebipoest tellitud toode ei peaks mingitel põhjustel siiski kliendi ootustele vastama, siis on võimalik see 30 päeva jooksul tagastada.